chata górska

Sezon 8 – zapraszamy!

Chyba już tak mam – zawsze zaskakuje mnie wiosna! To już? Czas na 8 sezon w chacie! Czuję, że to będzie dobry czas. W naszym życiu dużo się dzieje i zobaczymy co z tego miłego wyniknie. Ten sezon będzie trochę w kartkę, dlatego zawsze dzwońcie, piszcie jak się do nas wybieracie. Nie będzie nas w każdy weekendy i w drugiej połowie czerwca. Chciałabym być w chacie jak najczęściej. Jestem też otwarta na kogoś, kto się zaopiekuję chatą – tą informację zostawię tu i niech idzie w świat!

Kolejny rok w chacie

Kiedyś miałam oczekiwania co do czasu, który spędzam w chacie. Teraz, po tych 7 latach, widzę, że to wszystko jakoś płynie i się układa. Oczywiście nic nie dzieje się samo, ale w moim życiu przychodzą okazję, szanse i cuda. Ja po prostu umiem je wykorzystać, zauważyć. Uczę się też odpuszczać… bo kiedyś myślałam, że dziś będę mieszkać w chacie na stałe, a Hanka będzie chodzić do szkoły w Rytrze. O powodach dlaczego wciąż jesteśmy w mieście już kiedyś pisałam. Życie napisało swój scenariusz – Hanka chodzi do szkoły w Krakowie, a i ja też tam chodzę uczyć geografii* 😉 … Ignaś ma swoje ulubione przedszkole, a Tomek wciaż pracuje w tym samym miejscu, a chata wciąż jest nie wyremontowana. Czuję, że to dobry scenariusz – na wszystko przychodzi odpowiedni czas i pojawiają się ludzie, okazje (Bóg otwiera drzwi i okna). Nie mam dokładnie sprecyzowanych planów na ten sezon. Mam w głowie ludzi, z którymi mam nadzieję się spotkać w lesie, posiedzieć na tarasie. Mam małe i wielkie marzenia, ale nie wiem czy to juz ten moment.

Zapraszamy na kolejny sezon 2023 w Pałoszówce!

Zapraszam do Pałoszówki! Już pisałam jak to działa, ale przypomnę w skrócie: w chacie jest zasada współdziałania i współodpowiedzialności. W praktyce oznacza to, że nikt nikogo nie obsługuje, niezbędne prace wykonujemy wszyscy – rąbanie drewna, sprzątanie, gotowanie. W chacie jest skarbonka – sowa, która zbiera na bieżące opłaty (prąd, wywóz śmieci) i przyszły remont.

To będzie dobry czas! Do zobaczenia w lesie!

*tego się nie spodziewałam 😉 ale chyba dobrze mi w szkole

Trochę zdjeć z poprzednego sezonu:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.